Kouzlo masáží

Přijďte se uvolnit a zpříjemnit si den. Klasickou relaxační masáží, která Vás přivede k extázi. Masáž celého těla při které zapomeneš na starosti všedních dní.

 

Masáže patří k nejstarším léčebným prostředkům, jsou prospěšné nejen po fyzické, ale i po psychické stránce. Mají blahodárný vliv na celkovou regeneraci těla.

Masáž je sdílením doteku rukou na těle. Masáž však může prostupovat mnohem hlouběji než jen pod pokožku, zasahuje niterněji, než jsou uloženy svaly a kosti. Správná a procítěná masáž proniká až do hloubi Vaší bytosti. Masírovaná osoba by měla vše vnímat jako jeden nepřetržitý a nepřerušovaný celek, při němž doteky přecházejí rytmicky a plynule jeden v druhý.

Klasická masáž je orientovaná na průběh svalů a fascií, provádí se většinou velkým tlakem. Základním technikami jsou hnětení, tepání a roztírání. Tlak rukou na kůži a podkoží je vyšší, důsledkem je ovlivnění hlubších tkání (svaly, šlachy) s funkčními poruchami (spasmy, ochablost, svalová únava). Zlepšuje se látková výměna, urychluje tok mízní soustavy. Masáží se rozšiřují krevní vlásečnice a drobné cévy v kůži, zvyšuje se krevní oběh.

Klasická masáž se doporučuje o v rekonvalescenci po těžkých chorobách, zvyšuje se svalová činnost a látková přeměna o při revmatických onemocněních o k příznivému ovlivňování nervové soustavy o při zácpě, především atonického typu o u chorob pohybového aparátu