Senzuální masáž

Senzuální masáž (prožitková masáž), je velmi jemná masáž těla, zaměřená na správné proudění životní (tedy i sexuální) energie. Dochází při ní nejen k fyzickému, ale i k psychickému uvolnění. Používají se jemné masážní techniky a uvolňuje napětí i v oblasti pánevního dna a pohlavních orgánů. Může dojít k vzrušení, které může, ale nemusí, dojít až k celotělovému orgasmu. Orgasmus však není cílem této masáže. Jedná se o velmi příjemnou a hluboce relaxační masáž. Masáž prohlubuje vztah člověka k sobě samému a k jeho intimitě a probouzí vzájemné vnímání všemi smysly. Není jen o vzrušení, je především o vzájemné lásce a sounáležitosti. Masírovat se můžete i vzájemně. Pokuste se ale role dávajícího a přijímajícího oddělit a prožívejte jaké to je, když můžete jen přijímat, nebo jen dávat. Příště si role vyměňte.

Ze slovníku cizích slov se dovíme, že význam slova senzuální, nebo sensuální je smyslový. Znamená to tedy, že při masáži budeme vnímat podněty všemi smysly.

Senzuální masáž se líbí jak mužům, tak ženám. Protože masáž může poskytovat muž ženě, žena muži, ale i muž muži a žena ženě, budeme dále pro zjednodušení říkat partner.

Co budeme k masáži potřebovat?

  • masážní stůl
  • prostěradlo
  • podložku pod nárty a kolena
  • masážní olej (aromatický, nebo základní)
  • ručníky

Kde masírovat?
K senzuální masáži potřebujeme teplo. Proto musíme vybrat místnost, kde bude teplota okolo 25 °C. Naprosto ideální je, když máte možnost využít masážní stůl, jaké používají profesionální maséři. Dají se dnes sehnat i ve specializovaných firmách i obchodních centrech se sportovním zbožím.

Příprava na masáž.
Vytvořte si příjemné prostředí s tlumeným osvětlením, vonnými svíčkami, aroma lampou a vhodnou relaxační hudbou. To vše dohromady vytvoří vhodnou atmosféru a navodí uvolnění. Hudbu vyberte spíše meditační a relaxační, pokud možno bez zpěvu. Masážní stůl, postel či matraci zakryjte teplou dekou a položte na ni prostěradlo. Prostěradlo ochrání postel od kapiček oleje, který by postel zamastil. Připravte si ještě polštářky pod hlavu a pod kolena a přikrývku, do které po masáži partnera zabalíte. Potřebovat budete i osušku nebo ručníky, kterými přikryjete části partnerova těla, které právě nebudete masírovat. Několik menších polštářků využijete k podložení těla. Když masírujete u postele budete u chvílemi klečet, oceníte polštářek, nebo měkkou podložku pod kolena. Na pohankovém polštářku se dá i sedět. U masážního stolu je to jednodušší - stačí židle, nebo většinou budete spíš stát.  

K senzuální masáži se používají esenciální oleje. Nejvíce se osvědčil olej olivový a to takový, který neobsahuje mnoho minerálních a esenciálních látek a dobře se roztírá. Esenciální oleje se používají především na ruce, krk a hrudník.. K oblíbeným masážním olejům patří olej avokádový, mandlový, z jader broskví, meruněk nebo vinných hroznů. Lze je aplikovat přímo na pokožku, nebo můžete přidat ještě několik kapek éterických olejů které se používají při aroma-terapeutické masáži. Ideální je zakoupit hotové masážní oleje, které připravují renomované firmy například s jasmínem, nebo směsí éterických olejů. Jedná se o testované oleje určené pro masáže, se kterými nebudete mít dermatologické problémy.

Jak masírovat?

Při masírování budete vedle partnera stát. Volba pozice závisí na tom, kterou část těla masírujete. Musíte si pro sebe najít co nejvhodnější polohy, protože masáž bude dlouhá a musíte při ní být uvolněni. Sama senzuální masáž má být příjemná pro oba, masírovaného i masírujícího.

Nikam nespěchejte, dejte si na všechno čas. Udělejte si masážní rituál, kdy položíte ruce na záda partnera a chvíli procítíte jeho tělo. Tím se oba zklidníte. Ruce by měly být teplé, jinak může být dotek nepříjemně chladivý. Pak začněte pomalu tělo natírat, nejdříve na horní polovině, pak celé. Nespěchejte, pohyby dělejte pomalu a lehce. Nezapomínejte na dostatek oleje. V této fázi jen natíráte - nemasírujete! Masáž celého těla dělejte pomalu, smyslně, nic nevynechávejte.